מסע ג'יפים והרפתקאות

הצטרפו אלינו למסע אתגרי ומלא הרפתקאות בטבע פראי, בשבילים מיוחדים ובין כפרים אותנטיים לערים מימי הביניים, בשבילי יערות בני מאות שנים של ממלכות עתיקות מול הנופים המרהיבים של הרי הקרפטים.
  • ימים: 7
  • לילות: 6
  • דרגה: קל
  • עונות: אפריל - אוקטובר
יום 1 : בדרך להרי הפגאראש

נגיע בשעות הבוקר לשדה התעופה הקרוב לבוקרשט, נכיר את מדריך השטח שלנו ולאחר תדרוך קצר על הג'יפים נתחיל בנסיעה אל אזור ארג'ש שבמונטניה הממוקמת לרגלי הרי הפאגארש. נעצור לביקור במנזר קורטאה דה ארג'ס שהוא בין המנזרים החשובים ביותר ברומניה היות והוא מקום קבורתם של מלכי רומניה, היופי, הפאר והאגדה על בניית המנזר משכו תיירים ומאמינים מכל העולם למקום.
נעצור לאכול ארוחת צהריים במסעדה השוכנת למרגלות מצודת הנסיך ולאד צפש המכונה "דרקולה" שנבנתה על צלע הר ובכדי להגיע אליה צריכים לטפס 1480 מדרגות!!
נמשיך בדרכנו בכביש עקלקל ובמעלה הדרך נסע בתוך מנהרה שביציאתה יתגלה בפנינו סכר ואגם הידרו-אלקטרי הנקרא "וידרארו" שהוקם ע"י הנשיא צ'אוצ'סקו בשנות
ה – 60 כהתרסה על השלטון הסובייטי. נעצור לתמונות על המראה המרהיב של האגם.
בשבילים שיובילו אותנו בין יערות, נגיע אל בית המלון שלנו שמשקיף על האגם ומוקף בדובים המשוטטים באזור עם רדת החשכה.
בשעות הלילה המאוחרות, אנו ממליצים לכם לצאת למרפסת, להסתכל לשמיים ולראות בבירור את מיליוני הכוכבים הנוצצים.

יום 2 : הכביש היפה בעולם

נמשיך במסע על אחת הדרכים היפות בעולם : "דרך טרנספאגארשן" (חוצה הפאגארש) כשסביבנו הצוקים המרהיביםשל הרי הפגאראש שהנם ההרים הגבוהים ביותר בהרי הקרפטים כשהגבוה ביותר (צוק מולדובאנו) מתנשא לגובה של 2544 מטר.
כשמפלים מרהיבים זורמים מכל פינה נגיע אל האגם הנסתר "בלאה לייק", נעצור לצפייה על האגם הקסום, נשתה קפה ונוכל לרכוש מזכרות וקיורטוש מהדוכנים שמסביבו (דרך טרנספגארשן פתוחה רק בין החודשים יוני-אוקטובר עקב שלג כבד באזור שחוסם את הכביש, בחודשים נובמבר-מאי, אנו נעלה לרק חלק מהכביש)
בהמשך נבקר במנזר כרטא ולאחר מכן נמשיך בנסיעה אל העיר הסקסונית סיביו, אחת מהערים הסקסוניות החשובות של טרנסילבניה המארחת מדי שנה פסטיבל ג'אז בינלאומי וממנה יוצא ראלי-אנדורו (אופנועי שטח). נטייל ברחובות העיר העתיקה, בכיכר העירייה, נצפה על הבזיליקה העתיקה ונתרשם מהמבנים שנבנו בארכיטקטורה סקסונית האופיינית לאזור, חומות וצריחי כנסיות.
ארוחת הערב נאכל במסעדה סקסונית טיפוסית ונלון בעיר.

יום 3 : נסיעת שטח בטבע פראי

נמשיך לנסיעת שטח אתגרית בטיפוס אל הרי לוטריצה ומסביבנו נוף פראי של שדות ועמקים המקיפים אותנו מכל עבר.
בפסגת ההר אל מול נוף עוצר נשימה, מרחבים וטבע במלוא הדרו מסביבנו, נערוך בפריסת שטח את ארוחת הצהריים ונקנח בקפה שחו 
נמשיך בנסיעתנו אל אזור הכורים שהגיעו ממולדובה ובין כפרים ועמקים נגיע לבית המלון הטובל בין עננים וממוקם באתר סקי ומשקיף לנוף יפיפה 
ארוחת ערב ולינה בפטרושני 

יום 4 : מנהרת הזמן הטרנסילבני 
את הבוקר נתחיל בטיפוס אל הר טרסקאו, נסע בנסיעת שטח, נפגוש את שומרי היערות ורועי הצאן ונעצור להפסקת קפה אל מול נוף מרהיב. נמשיך בנסיעה אל עומק השטח הסקסוני ונגלה את טרנסילבניה כשנחלוף על פני כפרים של צוענים וטרנסילבנים המנהלים חיי משק עתיקים בבתים צבעוניים שבהם עדיין התושבים משתמשים בשיטות חקלאיות קדומות לעיבוד האדמה, לחרישת ברזל ועבודות עץ
נסייר ברגל בין הכפרים הקסומים ונכיר את התושבים המקומיים שאולי יאפשרו לנו לבקר בבתיהם.
לקראת ערב נגיע  אל העיר סיגישוארה, נאכל ארוחת ערב ונלון את הלילה.

יום 5 : הסקסונים ושייט בקאנו

בבוקר נטייל ברגל בעיר העתיקה של סיגישוארה שהינה אחת הערים החשובות והאסטרטגיות באזור הסקסוני, אמנים רבים מרחבי אירופה ביקרו במקום ובעלי מלאכה רבים עבדו שם. הנסיך ולאד צפש (דרקולה) נולד והוגלה בעיר.
נסייר במרכז העתיק שמוקף בחומה מבוצרת ומגדלי שמירה, נכיר את הרחובות הצרים והצבעוניים, את בית הולדתו של הנסיך ולאד ואת מגדל השעון הניצב במרכז.
נמשיך בנסיעה בכביש משובש ובין כפרי צוענים אל הכפר ויסקרי שהוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת והנסיך צ'רלס מבריטניה רכש שם בית כאות להכרה בשורשיו הטרנסילבנים
בכפר ישנה כנסייה ובתי מלאכה שעדיין נשתמרו בהם הבגדים, כלי המלאכה ומטבעות כסף של התושבים הסקסונים שגרו שם בימי הביניים, כיום עדיין ישנם תושבים החיים בכפר בבתים המתוארכים למאה הקודמת ועובדים למחייתם בשיטת החקלאות ועבודת הכפיים בשיטה הישנה
לאחר מכן, נגיע אל נהר הולט שם נצא לשייט חוויתי בקאנו

יום 6 : מסלול הליכה ואומגה
את הבוקר נתחיל במסלול הליכה כיפי ומעט מאתגר בן כ-3 שעות (מעגלי) אל 7 הסולמות. ההליכה היא בין יער עבות, לצד נחל זורם ומגיע בסופו אל 7 סולמות הצמודים למפלים שוצפים ועליהם צריך לטפס. את הדרך חזרה ניתן יהיה לעשות בעזרת אומגה בין העצים
לאחר מכן, נמשיך בנסיעה אל הכפר מאגורה, שם בין כפרים עתיקים המשובצים כאבני חן בעמק היפה יתגלה בפנינו הרכס המדהים של הרי הקרפטים.
מפסגת ההר יתגלה בפנינו נוף פנורמי מרהיב של הרי הבוצ'ץ והגגות האדומים של הכפר מואיצ'ו דה ג'וס היושב בעמק ירוק של עמק פשטרה (לא תפסיקו לצלם!).

יום 7: הטירה של דרקולה

בבוקר נסע לביקור בעיירה בראן, שם נצפה על טירת דרקולה המפורסמת (בעיירה בראן יש שוק תוסס שניתן לרכוש מזכרות ומתנות).  תינתן האפשרות להיכנס למתחם "הרפאים" של דרקולה, שם סף הפחד עולה על גדותיו.
בהמשך נטפס לגובה של 2000 מ' אל הר הבוצ'ץ, נתרשם מיופי הרי הקרפטים ונגיע אל אגם בולבוץ' שם נעצור לארוחה בשטח ותצפית אל מול יופיו של האגם לקראת צהריים, נעזוב את האזור ההררי והקסום של רומניה וניסע לכוון בוקרשט, שם (במידת הזמן שנותר) ניקח זמן חופשי לקניות במתחם בנסה.
בהתאם לזמן הטיסה, נסע לשדה התעופה ונחזור לישראל.

המחיר לאדם בג'יפ (4 איש בג'יפ)

תוספת זוג בג'יפ (מחיר לאדם)

הנחה למשתתף חמישי בג'יפ

תוספת לחדר יחיד

הנחה לחדר טריפל

תוספת יולי-אוגוסט וחגים

ביטוח ביטול השתתפות עצמית - לשבוע

1400 יורו

225 יורו

65 יורו

180 יורו

60 יורו

65 יורו

45 יורו לאדם


תאריכי יציאה

סטטוס

3-10.7.18 בהרשמה
19-23.7.18 בהרשמה
16-23.8.18 בהרשמה
21-28.9.18 בהרשמההמחיר כולל:

ü       כרטיס טיסה – הלוך ושוב (טיסות סדירה וישירה)
ü       העברות מ/אל שדה התעופה
ü       ביתמלון : בדרגת תיירות מעולה.
ü       כלכלה מלאה: ארוחות בוקר וערב במקום הלינה ובמסעדות, ארוחת צהריים בפריסה בשטח/כריכים או במסעדות.
ü       ערכת קפה ותה, בקבוקי מים מינרליים לכל מטייל/ת.
ü       רכבים: ג'יפים 4X4 מסוג ניסן פטרול
ü       דלק
ü       פעילויות כמפורט בתוכנית.
ü       דמי כניסה לסיורים וכניסות לאתרים .
ü       מדריך שטח מקומי מנוסה – דובר אנגלית
ü       מדריך/ה ישראלי מצוות ג'יפ & טרוול
ü       ג'יפ חילוץ מלווה עם ערכת חילוץ ועזרה ראשונה
ü       מס נמל, בטחון והיטל דלק
ü       מפגש קבוצתי – שבועיים לפני הטיול.

המחיר אינו כולל:
ý      ביטוח אישי ותאונות אישיות, הוצאות אישיות.
ý      טיפים למדריכים.
ý      שתייה מוגזת ואלכוהול
ý      כניסות לאתרים נוספים במידה ותרצו בכך.
ý      כל מה שלא כתוב בתוכנית ו"במחיר כולל".

חשוב לדעת:

v      המסלול עלול להשתנות ע"פ הוראות השלטונות, מזג האוויר, תנאי השטח ו/או תקלות טכניות במהלך טיול מסוג זה ונתון לשיקול דעתו של המדריך, יתכנו שינויים במקומות הלינה עקב המצבים הנ"ל.
v      מינימום משתתפים להוצאת הטיול מותנה ב – 12 משתתפים, במידה ויירשמו פחות מ-12  משתתפים לטיול זה, ג'יפ & טרוול שומרת לעצמה את הזכות להוציא במועד שנקבע או לדחות את הטיול למועד אחר בתיאום עם הלקוחות, בהודעה מראש של שבועיים טרם הטיול, במידה והלקוח יבחר שלא לצאת לטיול במועד אחר, התשלום יוחזר במלואו ללקוח.
v      כל הזכויות שמורות לחב' ג'יפ & טרוול, אין לעשות שימוש בתוכן ו/או בתמונות ללא אישור מפורש.

לפרטים נוספים