footer fbfooter gfooter instafooter you
השאר פרטים
armenia

מסע ג'יפים בארץ של אצילים

במסענו זה נגלה טבע בתולי במלוא הדרו, פסגות הרים, אגמים ונהרות, מצודות ומנזרים, תרבות היסטורית בת 6000 שנה, סיפורים קסומים על מלכים ועם אמיץ השורד קרבות ושואה, חוויה קולינרית ופולקלור אתני, וגם נשמע את הסיפור על תיבת נוח המונחת שם על הרי האררט... הצטרפו אלינו לחוויה אתגרית בארץ של אצילים, ארמניה.
  • ימים: 9
  • לילות: 8
  • דרגה: קל-בינוני
  • עונות: אפריל - אוקטובר

יום 1 : ברוכים הבאים לארמניה
נחיתה בשדה התעופה בירוואן, קבלת פנים ע"י המדריך שלנו ולאחר התרעננות קלה בחדרים נצא לסיור קצר בעיר הבירה יירוואן, נאכל ארוחת ערב ולאחר מכן נסע למלון ללינה.

יום 2 : מצודות ומבצרים
לאחר ארוחת הבוקר, נקבל את הג'יפים ותדרוך מהמדריך שטח שלנו...יוצאים לדרך...
נטפס לגובה של  2300 מטר שם נמצא מבצר אמברד מהמאה ה- 10 (תקופת הברונזה) ושימש כמעון קיץ למלכים הארמנים ובמרוצת השנים כמבצר ובסיס צבאי. בשנת 1215 הוא נהרס ע"י המונגולים וננטשהמבצר נבנה על מדרגות הר אראגץ המתנשא לגובה של 4095 מטר מעל פני הים ובתצפית מהמבצר נשקיף על נוף מרהיב של הרי האררטלאחר הביקור במבצר, נמשיך לעלות אל שמורת אפארן שם נעצור לפיקניק בין מים זורמים וטבע מרהיב.
בהתמזגות עם הנוף היפיפה מסביב ניסע לכפר חנקוון ונמשיך בנסיעת שטח במעלה הגבעה ובין כפרים רוסים ישנים נגיע אל דיליג'אן.
נאכל ארוחת ערב ונלון בעיירה.  


יום 3 : בין כפרים עתיקים
לאחר ארוחת בוקר, נבקר בעיירה דיליג'אן הידועה כעיירת ספא ומרפא מתקופת השלטון הרוסי, נהלך ברחובות העתיקים ונתרשם מהארכיטקטורה האופיינית למקום.
נחזור לג'יפים ונסע בשבילי עפר שיובילו אותנו אל תוך יער עתיק ירוק שם ניצב מנזר גושאוונק מהמאה ה-12, נבקר בספרייה העתיקה ובחדרי המנזר העתיקים. נמשיך בדרך שטח אל אגם גוש שנמצא בגובה של 1400 מטר מעל פני הים. נצא להליכה קצרה שתוביל אותנו לאגם קטן וקסום שם נעצור לפיקניק ונתחבר עם הטבע הפראי שיד אדם לא נגעה בו עדיין.
נמשיך את דרכנו בין כפרים קסומים אל סוואן שהוא האגם הגדול ביותר בקווקז ואחד האגמים המתוקים, הגדולים והגבוהים ביותר של העולם, נעצור לתצפית על נוף ההרים המשתקף על האגם ולאחר מכן נמשיך אל הכפר ורדניס שם נתארח אצל משפחה מקומית לארוחת ערב מסורתית ולינה כפרית.


יום 4 : בדרך השטח אל גבול אזרביג'אן
כשנוף פנורמי של הרי האררט יקיף אותנו, נסע אל חבל נגורנו קראבך שגיאוגרפית נמצאת באזרביג'אן אך מאוכלס בארמנים רבים.
בדרך שטח, כפרים עתיקים, קניון עמוק, נהר זורם ומעיינות מים חמים נגיע למנזר דדיואנק שנבנה במאה ה- 9 שם יתגלה בפנינו נוף פנורמי מרהיב שלא יישכח לעולם.
נמשיך אל פנינת הארכיטקטורה הקראבחית "מנזר גנדזהר" ואל קניון חאחאן המרהיב שם נראה את המוזוליאום האיסלאמי המרשים.
לאחר ארוחת צהריים במסעדה מקומית, ניסע אל מבצר טיגרנקרט, אחד מ- 4 המבצרים שנבנו ע"י המלך טיגרן הגדול שמלך על ארמניה לפני כ- 2000 שנה. במבצר נראה פריטים ארכיאולוגיים רבים שנמצאו במהלך השנים (במקום ישנם עדיין חפירות ארכיאולוגיות שנמשכות).
נמשיך בדרך שבילים ובין כפרים עתיקים אל סטפנקהרט, שם נלון את הלילה.

יום 5 : שוק קווקזי ומפל המטרייה
את הבוקר נתחיל בביקור בשוק הססגוני המציע סחורות קווקזיות מהאזור הקרוב כולל מאיראן. נחווה חוויה בלתי רגילה של ריחות, טעמים וצבעים.
מחוויית הקניות נמשיך אל חווית טבע כשניסע אל קניון "חונות" נעצור את הג'יפים ונצא למסלול הליכה בן כ-30 דקות אל עומק הקניון שבסופו נגיע אל מפל מרהיב הנקרא "מפל המטרייה"
נחזור לג'יפים וניסע אל מרכז התרבות והדת "סאושי" שם נצפה על 2 מסגדים פרסיים מהמאה ה-18
נמשיך בדרכנו אל עיר המערות "קנדזורסק" המרשימה שבה התגוררו אנשים עוד מתקופת הברונזה ובהליכה קצרה נחצה את גשר העץ המתנדנד שמחבר את קצוות הקניון, נסייר בתוך המערות ונראה את לוחות האבן שנמצאו באתר עם כתובותבארמנית עתיקה 
לקראת ערב נגיע אל גורי לארוחת ערב ולינה.

יום 6 : הרכבל הארוך בעולם ומצפה כוכבים עתיק
את היום נתחיל בביקור במנזר "טאטב" הבנוי בארכיטקטורה ארמנית טיפוסית בקצה מצוק הצופה אל גיא, המנזר שימש כמרכז חינוך ודת החשובים ביותר בימי הביניים, בשיא פריחתו גרו בו למעלה מאלף נזירים.
למנזר נעלה עם רכבל הידוע כארוך בעולם (5.7 ק"מ, 11 דקות של ריחוף), שם נצפה על הקניון העצום של נהר הוורטאן כשסביבו מרחבים עצומים ונופים עוצרי נשימה.
לאחר מכן, נסע על "גשר השטן" התלוי מעל נהר הוורטאן ומים מינרליים רבים זורמים אליו ויוצרים סלעים צבעוניים.  
בדרך שטח מטריפה בדרך כפרים, נסע אל מנזר וורוטנוואק המתוארך למאה ה- 10 ואל "זוראץ קארר" המכונה מצפה הכוכבים הקדום.
לקראת ערב נגיע אל העיירה ג'רמוק, השוכנת בגובה של 2080 מטר והיא אחת מאתרי הנופש והבריאות של ארמניה ומפורסמת בזכות המים המינרליים שבה.
ארוחת ערב ולינה בג'רמוק.

יום 7 : בשטח מול נופים מרהיבים
לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל בנסיעה אל הכביש הראשי ובנסיעת שטח קצרה כשנוף מרהיב מסביבנו, נבקר במנזר ציון המתוארך למאה ה- 14 .
בדרך השטח נטפס אל הר ויוטס סר וולקנו  ואל מול נוף מרהיב של הר הוולקן נעצור להפסקת קפה. נמשיך בשבילי עפר אל הכפר הרמון בו נעצור לארוחת צהריים כפרית בתוך מערה ובו יגישו לנו דגים מעושנים.
לאחר מכן, נבקר בבית הקברות היהודי בו נראה מצבות עם ציטוטים מהתורה וכתובים בעברית ובארמית. על אחת מהמצבות הבולטות, כתוב המשפט: "הבל החן ושקר היופי".
בין שבילי עפר נגיע אל הכפרים סמבטמברד וארטביורק ונבקר במנזר נורבנק.
בסוף היום ניסע אל עיר הבירה יירוואן, שם נלון את הלילה

יום 8 : סימפוניה של אבנים
היום נסע אל המקדש הפגאני "גארני" שנבנה במחצית השנייה של המאה הראשונה לספירה והוקדש לאלוהי השמש מיטרה. לאחר קבלת הנצרות המקדש שימש כמעון הקיץ של המלכים הארמנים.
לאחר מכן נסע למנזר החצוב בסלע  "גרארד" המרשים שנבנה במאה ה – 4 ושוכן במעלה עמק הנהר אזאט. נמשיך בדרכנו אל קניון גארני הצר והעמוק הבנוי על משושי בזלת עצומים ונצפה בתופעת טבע מדהימה הנקראת "סימפוניה של אבנים".
נסיים את היום בארוחת ערב חגיגית בלווי הופעת פולקלור ומאכלים ארמנים טיפוסיים.
לינה ביירוואן

יום 9 : חזרה לישראל
לאחר ארוחת הבוקר, למעוניינים נסיע אתכם לשופינג בעיר העתיקה בה תוכלו למצוא מגוון חנויות למזכרות, עבודות יד וזהב.
בהתאם לזמן הטיסה, נסע לשדה"ת ונמריא לישראל. 
 

 
תאריכי יציאהזוגות או יחידיםסטטוסמחיר
 12-20.4.17  קבוצות  בהרשמה  $1750
 16-24.5.17  קבוצות  בהרשמה  $1750
 2-10.7.17  קבוצות  בהרשמה  $1750
 19-28.7.17 קבוצות  בהרשמה  $1750
 15-24.8.17  קבוצות  בהרשמה $1750
 19-27.9.17  קבוצות  בהרשמה  $1750
 3-12.10.17  קבוצות  בהרשמה  $1750
       
       
       לפרטים נוספים

השאר פרטים