footer fbfooter gfooter instafooter you
השאר פרטים
top-strip

מסע מאורגן בשילוב ג'יפ לקבוצות - ארמניה 7 ימים

במסענו זה נגלה טבע בתולי במלוא הדרו, פסגות הרים, אגמים ונהרות, מצודות ומנזרים, תרבות היסטורית בת 6000 שנה, סיפורים קסומים על מלכים ועם אמיץ השורד קרבות ושואה, חוויה קולינרית ופולקלור אתני, וגם נשמע את הסיפור על תיבת נוח המונחת שם על הרי האררט... הצטרפו אלינו לחוויה אתגרית בארץ של אצילים, ארמניה.
  • ימים: 7
  • לילות: 7
  • דרגה: קל
  • עונות: אביב,קיץ
יום מס' 1 : ברוכים הבאים לארמניה.
הגעה לשדה התעופה בירוואן, קבלת פנים ע"י המדריך שלנו ונסיעה למלון ללינה.

יום 2: הר אראגאץ, סיור אורבני בעיר הבירה ירוואן.
את הבוקר נתחיל בנסיעה צפונה אל ההר הגבוה יותר של ארמניה "אראגאץ" (הפסגה הגבוהה ביותר מתנשאת לגובה של 4095 מטר), נעצור לסיור באגם קארי שנוצר מחלקי קרח הגולשים מההרים הסובבים אותו ונהנה מהנוף המרהיב.
בהמשך נבקר בעיר המבצר אמברד שנבנתה בתקופת הברונזה ושימשה כמעון קיץ למלכים ובמרוצת השנים כמבצר ובסיס צבאי, בשנת 1215 היא נהרסה ע"י המונגולים ומאז ננטשה.
בצהריים נאכל במסעדה מקומית ונטעם בפעם הראשונה את ה" לוושי" – הלחם המקומי.
נחזור אל הבירה ירוואן, שם נסייר בפארק הניצחון, מוזיאון ויקטורי, נראה את הפסל של אמא ארמניה, במכון לכתבי יד עתיקה המפגיש מסורת עתיקה ומודרנית ומרכז לאומנויות המציג מגוון רחב של תערוכות לאומנות עכשווית וכולל את אחד מאוספי הזכוכית המקיף ביותר בעולם.
לאחר ארוחת הערב, נטייל ברחובות עיר הבירה הצבעונית. לינה בירוואן.

יום 3: בג'יפ אל קניון גארני והמקדש הפגאני.
היום נצא עם הג'יפים אל קניון גארני הצר והעמוק הבנוי על משושי בזלת עצומים ונראה תופעת טבע מדהימה הנקראת "סימפוניה של אבנים".
נמשיך בדרכנו אל המקדש הפגאני "גארני" שנבנה במחצית השנייה של המאה הראשונה לספירה והוקדש לאלוהי השמש מיטרה. לאחר קבלת הנצרות המקדש שימש כמעון הקיץ של המלכים הארמנים ונבקר במנזר החצוב בסלע "גרארד" המרשים שנבנה במאה ה – 4 ושוכן במעלה עמק הנהר אזאט.
אחה"צ נחזור לעיר הבירה שם נבקר במוזיאון סרגיי פרז'נוב שהיה יוצר של מספר סרטי קולנוע חדשניים שהביאו לו פרסום עולמי בשל היותם יוצאי דופן ומקדימים את זמנם. במוזיאון נמצא למעלה מ – 600 עבודות שלו.
נמשיך לארוחת ערב ולינה בירוואן.

יום 4: הר האררט, וה"אבנים השורקות".
עם בוקר נסע למחוז Vayots Dezor כשהנוף הפנורמי של הרי האררט מלווה אותנו מכל כיוון.
נבקר במנזר "ח'ור וירפ" ששימש בעבר כלא במצודה ההיסטורית "ארטשט" שהיתה עיר הבירה העתיקה של ארמניה והוקמה בשנת 161 לפני הספירה.
כשאנו חולפים על פני קניון עמוק המוקף במערות, נגיע למנזר "נורבנק" הבנוי על מדף של נקיק עמוק מתפתל על יובל של נהר "ארפה", המנזר נבנה במאה ה – 13 לספירה.
נמשיך בדרכנו אל הסטונ-הג' של ארמניה "זורטס קרר" – אחד המבנים המרשימים והעתיקים בעולם שנקראו ע"י היסטוריון ארמני כ"אבנים השורקות" המשמיעות את שריקת הרוח בגלל החורים שבהם.
עם ערב נגיע לעיר גורי, שם נלון את הלילה.

יום 5: הרכבל הארוך בעולם וגשר השטן.
את היום נתחיל בביקור במנזר "טאטב" הבנוי בארכיטקטורה ארמנית טיפוסית בקצה מצוק הצופה אל גיא, המנזר שימש כמרכז החינוך ודת החשובים ביותר בימי הביניים, בשיא פריחתו גרו בו למעלה מאלף נזירים.
למנזר נעלה עם רכבל הידוע כארוך בעולם (5.7 ק"מ, 11 דקות של ריחוף), שם נצפה על הקניון העצום של נהר הוורטאן כשמסביבו מרחבים עצומים ונופים עוצרי נשימה.
לאחר מכן, נסע על "גשר השטן" התלוי מעל נהר הוורטאן ומים מינרליים רבים זורמים אליו ויוצרים סלעים צבעוניים.
נעצור לביקור בכפר "חנדזורסק" הבנוי ממערות חצובים בסלע ששימשו למגורי המקומיים.
לקראת הערב, נגיע לעיירה גורי שם נתארח אצל משפחה מקומית לארוחת ערב.

יום 6: בג'יפ אל הר אוח'טסר ג'רמוק.
היום נצא לנסיעת שטח עם הג'יפים אל הר אוח'טסר המתנשא לגובה של 3300 מטר מעל פני הים, נטייל בשמורות טבע פראי עם אגמים קטנים ונתרשם מגילופי הסלע הקיימים מהתקופה הפרי-היסטורית.
לקראת ערב, ניסע אל העיירה ג'רמוק השוכנת בגובה של 2080 מטר והיא אחת מאתרי הנופש והבריאות של ארמניה ומפורסמת בזכות המים המינרליים שבה.

יום 7: בדרך המשי אל אגם סוואן.
הבוקר נסייר בעיירה ג'רמוק ובמפעל לייצור מים מינרליים, ובהליכה קלה בין נוף יפה נגיע אל המפל. בהמשך נבקר בבית הקברות היהודי בו נראה מצבות עם ציטוטים מהתורה וכתובים בעברית ובארמית. על אחת מהמצבות הבולטות, כתוב המשפט: "הבל החן ושקר היופי".
משם נמשיך על דרך המשי ההיסטורית אל אגם סוואן שהוא האגם הגדול ביותר בקווקז ואחד האגמים המתוקים, הגדולים והגבוהים ביותר של העולם.
מהאגם, נטפס אל מנזר סוואנוואק שם נשמע סיפור מרתק על הנסיכה מרים בת המלך אשוק בגרטוני.

יום 8: יערות צפון ארמניה וירוואן.
בדרך חזרה לעיר הבירה, נסע בדרך יערות צפון ארמניה, נהנה מהאוויר הקריר והנוף הקסום מסביב.
בירוואן, נבקר במכון לכתבי יד עתיק שמציג מעל 16,000 כתבי יד המתעד את ההיסטוריה של האומה הארמנית, אמנות, ספרות ומדעים בני מאות שנים.
וכמחווה אחרונה לעם האמיץ הזה וכאות הזדהות, נבקר באתר ההנצחה של השואה הארמנית.
בהמשך, יינתן זמן חופשי לקניות במרכז העיר ולקינוח נהנה מארוחת ערב מסורתית בליווי פולקלור ארמני.

 
תאריכי יציאהזוגות או יחידיםסטטוסמחיר
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       


לפרטים נוספים

השאר פרטים